t-Global Technology L37-5-100-100-0.5-0
L37-5-100-100-0.5-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-0.5-0
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X0.5MM
Datasheet Download
L37-5-100-100-0.5-0.pdf
Availability of L37-5-100-100-0.5-0
QUANTITY
L37-5-100-100-0.5-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-0.5-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-0.5-0
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K