t-Global Technology L37-5-100-100-3.0-0
L37-5-100-100-3.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-3.0-0
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X3MM
Datasheet Download
L37-5-100-100-3.0-0.pdf
Availability of L37-5-100-100-3.0-0
QUANTITY
L37-5-100-100-3.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-3.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-3.0-0
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-100-100-3.0-0
Related LinksL37-5-100, L37-5-100-100-3.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-100-100-3.0-0 Details Description
Related parts for L37-5-100-100-3.0-0
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 3.9KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
PAC-CQM1-RV12-V1 CBL ASSY datasheet.pdf
SURGE PROTECTION DEVICE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB10 PG16 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
750 TB PLU PLU WF LOW-T datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf