t-Global Technology L37-5-100-100-5.0-1A
L37-5-100-100-5.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-100-100-5.0-1A
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-5-100-100-5.0-1A.pdf
Availability of L37-5-100-100-5.0-1A
QUANTITY
L37-5-100-100-5.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-100-100-5.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-5-100-100-5.0-1A
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.197" (5.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-100-100-5.0-1A
Related LinksL37-5-100-, L37-5-100-100-5.0-1A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-100-100-5.0-1A Details Description
Related parts for L37-5-100-100-5.0-1A
CONN RECEPT METRIC 2MM 95PIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
VARISTOR 0603 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
21P MTA156 ASSY 24AWG WHT LF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
VARIABLE TRANSFORMER 280V 100A datasheet.pdf
CONN HDR 140POS 0.8MM datasheet.pdf