t-Global Technology L37-5-150-150-0.5-2A
L37-5-150-150-0.5-2A picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-150-150-0.5-2A
Brief Description
L37-5 SHEET 150X150X0.5MM W/ADH
Datasheet Download
L37-5-150-150-0.5-2A.pdf
Availability of L37-5-150-150-0.5-2A
QUANTITY
L37-5-150-150-0.5-2A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-150-150-0.5-2A
Internal Part NumberEIS-L37-5-150-150-0.5-2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.019" (0.500mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-150-150-0.5-2A
Related LinksL37-5-150-, L37-5-150-150-0.5-2A Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-150-150-0.5-2A Details Description
Related parts for L37-5-150-150-0.5-2A
IC POST AMP PECL LP LIMIT 10MSOP datasheet.pdf
IC ASYNCH 512X9 15NS 32-PLCC datasheet.pdf
CONV AC/DC 40W +/-12V OUT DL T/H datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONN PLUG 3 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC MPU I.MX6DL 800MHZ 624MAPBGA datasheet.pdf
LED COB CXA2520 4000K WHITE SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS datasheet.pdf