t-Global Technology L37-5-150-150-1.0-0
L37-5-150-150-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-150-150-1.0-0
Brief Description
L37-5 SHEET 150X150X1MM
Datasheet Download
L37-5-150-150-1.0-0.pdf
Availability of L37-5-150-150-1.0-0
QUANTITY
L37-5-150-150-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-150-150-1.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-5-150-150-1.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5-150-150-1.0-0
Related LinksL37-5-150, L37-5-150-150-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5-150-150-1.0-0 Details Description
Related parts for L37-5-150-150-1.0-0
CAP ALUM 4.7UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 8TSSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
MS3,119,14,15,11,22,W8 datasheet.pdf
SAFETY MAT 900X1500MM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf