t-Global Technology L37-5-320-320-3.0-1A
L37-5-320-320-3.0-1A picture photo
Mfg. Part Number
L37-5-320-320-3.0-1A
Brief Description
L37-5 SHEET 320X320X3MM W/ADH
Datasheet Download
L37-5-320-320-3.0-1A.pdf
Availability of L37-5-320-320-3.0-1A
QUANTITY
L37-5-320-320-3.0-1A Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5-320-320-3.0-1A
Internal Part NumberEIS-L37-5-320-320-3.0-1A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
ShapeSquare
Outline320.00mm x 320.00mm
Thickness0.118" (3.00mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K