t-Global Technology L37-5S-100-100-1.0-0
L37-5S-100-100-1.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5S-100-100-1.0-0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
L37-5 SHEET 100X100X1MM
Datasheet Download
L37-5S-100-100-1.0-0.pdf
Availability of L37-5S-100-100-1.0-0
QUANTITY
L37-5S-100-100-1.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5S-100-100-1.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-5S-100-100-1.0-0
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesL37-5S
UsageSheet
ShapeSquare
Outline100.00mm x 100.00mm
Thickness0.040" (1.02mm)
MaterialSilicone Elastomer
Adhesive-
Backing, Carrier-
ColorGray
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5S-100-100-1.0-0
Related LinksL37-5S-100, L37-5S-100-100-1.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5S-100-100-1.0-0 Details Description
Related parts for L37-5S-100-100-1.0-0
SENSOR 750PSIS M10 4-20 MA datasheet.pdf
HARDWARE 0.8MM 32-PIN QFP datasheet.pdf
CA 2.0MM OFNR 50/125,LC SEC YEL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 2KV RADIAL datasheet.pdf
RES 0.383 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
DEVICE MARKER CC-M 15/60 2X3 ST datasheet.pdf
BOARD DEMO LTC4417 datasheet.pdf
500 TB SPR PLU WF DOWN datasheet.pdf
EJC LTC SHD HDR .100" VER 15GLD datasheet.pdf
FUSE 355A 440V GG/GL SIZE 1 datasheet.pdf