t-Global Technology L37-5S-150-150-2.0-0
L37-5S-150-150-2.0-0 picture photo
Mfg. Part Number
L37-5S-150-150-2.0-0
Brief Description
L37-5 SHEET 150X150X2MM
Datasheet Download
L37-5S-150-150-2.0-0.pdf
Availability of L37-5S-150-150-2.0-0
QUANTITY
L37-5S-150-150-2.0-0 Order Process
Ship out your order
Specifications of L37-5S-150-150-2.0-0
Internal Part NumberEIS-L37-5S-150-150-2.0-0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsDie-Cut Tolerence Guide
Product Training ModulesL37-3 Product Range
Thermal Interface Product Selection
UsageSheet
ShapeSquare
Outline150.00mm x 150.00mm
Thickness0.079" (2.00mm)
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity1.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L37-5S-150-150-2.0-0
Related LinksL37-5S-150, L37-5S-150-150-2.0-0 Datasheet, t-Global Technology Distributor
L37-5S-150-150-2.0-0 Details Description
Related parts for L37-5S-150-150-2.0-0
ROUND STANDOFF 6-32 NYLON 3/4" datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 0.01% AXIAL datasheet.pdf
IC TFT LCD CONTROLLER 80-LQFP datasheet.pdf
ALIGNMENT PIN datasheet.pdf
EVAL KIT MAX2410 datasheet.pdf
HEATSINK ALUM ANOD datasheet.pdf
POTENTIOMETER LINEAR datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
Connector Header 64 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON 4PST 2A 48V datasheet.pdf