ST L4931ABDT120R
L4931ABDT120R picture photo
Mfg. Part Number
L4931ABDT120R
Brief Description
IC REG LDO 12V 0.25A DPAK
Datasheet Download
L4931ABDT120R.pdf
Availability of L4931ABDT120R
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L4931ABDT120R Order Process
Ship out your order
Specifications of L4931ABDT120R
Internal Part NumberEIS-L4931ABDT120R
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output12V
Current - Output250mA
Voltage - Dropout (Typical)0.4V @ 250mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 20V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageD-Pak
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L4931ABDT120R
Related LinksL4931A, L4931ABDT120R Datasheet, ST Distributor
L4931ABDT120R Details Description
Related parts for L4931ABDT120R
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC VIDEO MUX/DEMUX 1X2 16TSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CML LOW 25PPM datasheet.pdf
MOTOR BRUSH DC 3.9W 24V 3700RPM datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
COAX CABLE-DATA BUS datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 500MW SOD123 datasheet.pdf