ST L4931ABPT33
L4931ABPT33 picture photo
Mfg. Part Number
L4931ABPT33
Brief Description
IC REG LDO 3.3V 0.25A PPAK
Datasheet Download
L4931ABPT33.pdf
Availability of L4931ABPT33
QUANTITY
L4931ABPT33 Order Process
Ship out your order
Specifications of L4931ABPT33
Internal Part NumberEIS-L4931ABPT33
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Series-
PackagingTube
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output3.3V
Current - Output250mA
Voltage - Dropout (Typical)0.4V @ 250mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 20V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD
Supplier Device PackagePPAK
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L4931ABPT33
Related LinksL4931, L4931ABPT33 Datasheet, ST Distributor
L4931ABPT33 Details Description
Related parts for L4931ABPT33
CONN JACK TEST VERTICAL YELLOW datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040B/X 10" datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 604K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 200 OHM 8DIP datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 39MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
POT 250 OHM 500W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MODULE DIODE 1600V 60A ADD-A-PAK datasheet.pdf