Littelfuse L60030M1CDINR
L60030M1CDINR picture photo
Mfg. Part Number
L60030M1CDINR
Manufacturer
Product Category
Fuseholders
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Datasheet Download
L60030M1CDINR.pdf
Availability of L60030M1CDINR
QUANTITY
L60030M1CDINR Order Process
Ship out your order
Specifications of L60030M1CDINR
Internal Part NumberEIS-L60030M1CDINR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Circuit Protection
FamilyFuseholders
SeriesL600
Fuseholder TypeBlock
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsMIDGET
Fuse Size13/32" Dia x 1-1/2" L (10.3mm x 38.1mm)
Number of Circuits1
Voltage600V
Current Rating30A
Mounting TypeDIN Rail
Orientation-
Termination StyleBox Lug
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishTin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L60030M1CDINR
Related LinksL60030, L60030M1CDINR Datasheet, Littelfuse Distributor
L60030M1CDINR Details Description
Related parts for L60030M1CDINR
IC FPGA 114 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 124 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 28 OLIVE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 0.036 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf