Littelfuse L60030M1CDINR
L60030M1CDINR picture photo
Mfg. Part Number
L60030M1CDINR
Brief Description
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL
Datasheet Download
L60030M1CDINR.pdf
Availability of L60030M1CDINR
QUANTITY
L60030M1CDINR Order Process
Ship out your order
Specifications of L60030M1CDINR
Internal Part NumberEIS-L60030M1CDINR
Fuse TypeCartridge
For Use With/Related ProductsMIDGET
Fuse Size13/32" Dia x 1-1/2" L (10.3mm x 38.1mm)
Number of Circuits1
Voltage600V
Current Rating30A
Mounting TypeDIN Rail
Orientation-
Termination StyleBox Lug
Contact MaterialCopper Alloy
Contact FinishTin
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L60030M1CDINR
Related LinksL60030, L60030M1CDINR Datasheet, Littelfuse Distributor
L60030M1CDINR Details Description
Related parts for L60030M1CDINR
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
TRANS SJT 650V 8A TO276 datasheet.pdf
RES SMD 1.38K OHM 0.6W 3017 datasheet.pdf