Littelfuse L6004F321
L6004F321 picture photo
Mfg. Part Number
L6004F321
Brief Description
TRIAC SENS GATE 600V 4A TO202
Datasheet Download
L6004F321.pdf
Availability of L6004F321
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
L6004F321 Order Process
Ship out your order
Specifications of L6004F321
Internal Part NumberEIS-L6004F321
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Series-
PackagingBulk
Triac TypeLogic - Sensitive Gate
Voltage - Off State600V
Current - On State (It (RMS)) (Max)4A
Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max)2V
Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm)33A, 40A
Current - Gate Trigger (Igt) (Max)3mA
Current - Hold (Ih) (Max)5mA
ConfigurationSingle
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-202 Long Tab
Supplier Device PackageTO-202
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L6004F321
Related LinksL600, L6004F321 Datasheet, Littelfuse Distributor
L6004F321 Details Description
Related parts for L6004F321
CONN RECPT FLG HOUSING NATURAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 11POS .156 30AU datasheet.pdf
CONN HEADER 150POS DUAL 1MM SMD datasheet.pdf
IC FIFO 64KX9 25NS 28DIP datasheet.pdf
RES 270 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 630V C0G 1210 datasheet.pdf
296-0075-01100 datasheet.pdf
PRESSURE GAUGE 300 PSIG datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf