Amphenol Commercial Products L717HDE15PD1CH4FC309
L717HDE15PD1CH4FC309 picture photo
Mfg. Part Number
L717HDE15PD1CH4FC309
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717HDE15PD1CH4FC309.pdf
Availability of L717HDE15PD1CH4FC309
QUANTITY
L717HDE15PD1CH4FC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717HDE15PD1CH4FC309
Internal Part NumberEIS-L717HDE15PD1CH4FC309
Industrial Solutions
Standard Package2,000
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717HDE15PD1CH4FC309
Related LinksL717HDE15P, L717HDE15PD1CH4FC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717HDE15PD1CH4FC309 Details Description
Related parts for L717HDE15PD1CH4FC309
RES 33K OHM 1/8W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CAP FILM 10000PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MMA-283136-R5 datasheet.pdf
FIXED IND 250UH 6.1A 80 MOHM TH datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf