Amphenol Commercial Products L717HDE15PD1CO4R
L717HDE15PD1CO4R picture photo
Mfg. Part Number
L717HDE15PD1CO4R
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717HDE15PD1CO4R.pdf
Availability of L717HDE15PD1CO4R
QUANTITY
L717HDE15PD1CO4R Order Process
Ship out your order
Specifications of L717HDE15PD1CO4R
Internal Part NumberEIS-L717HDE15PD1CO4R
Industrial Solutions
Standard Package100
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717HDE15PD1CO4R
Related LinksL717HDE1, L717HDE15PD1CO4R Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717HDE15PD1CO4R Details Description
Related parts for L717HDE15PD1CO4R
CAP CER 12PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X8 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 280POS GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 60.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN FFC 42POS .5MM datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
IC FPGA 25K SGL COMPACT 144EQFP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5W 27V SZ10 datasheet.pdf
1 pC Charge Injection, 100 pA Leakage CMOS 5 V/5 V/3 V 4-Channel Multiplexer IC datasheet.pdf