Amphenol Commercial Products L717SDA15P1ACH3F
L717SDA15P1ACH3F picture photo
Mfg. Part Number
L717SDA15P1ACH3F
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717SDA15P1ACH3F.pdf
Availability of L717SDA15P1ACH3F
QUANTITY
L717SDA15P1ACH3F Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDA15P1ACH3F
Internal Part NumberEIS-L717SDA15P1ACH3F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package100
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesSD
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDA15P1ACH3F
Related LinksL717SDA1, L717SDA15P1ACH3F Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDA15P1ACH3F Details Description
Related parts for L717SDA15P1ACH3F
IC OPAMP DIFF 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
DEKAFIX GW 6 MARKED 29 50/CD datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A 8MSOP datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 80V 20A TO-3 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 8NS 165CABGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf
CABLE 4POS R/A PLUG-SOCKET 0.6M datasheet.pdf