Amphenol Commercial Products L717SDAG15P
L717SDAG15P picture photo
Mfg. Part Number
L717SDAG15P
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L717SDAG15P.pdf
Availability of L717SDAG15P
QUANTITY
L717SDAG15P Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDAG15P
Internal Part NumberEIS-L717SDAG15P
Industrial Solutions
Standard Package100
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDAG15P
Related LinksL717S, L717SDAG15P Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDAG15P Details Description
Related parts for L717SDAG15P
LED GREEN/RED CLEAR 4SMD GW datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 2.7V 8CH SPI 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC VOLT MON TRPL EEPROM 14-TSSOP datasheet.pdf
IC SUPP-VOLT SUPERVISOR TO92-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 14POS VERT datasheet.pdf
OSC CMOS PROG 3.3V OE SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES 200K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
MODULE XBEE PRO S3B 900HP U.FL datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 800V 16A TO220FP datasheet.pdf