Amphenol Commercial Products L717SDAH15PC309
L717SDAH15PC309 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDAH15PC309
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L717SDAH15PC309.pdf
Availability of L717SDAH15PC309
QUANTITY
L717SDAH15PC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDAH15PC309
Internal Part NumberEIS-L717SDAH15PC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder Cup
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDAH15PC309
Related LinksL717SDA, L717SDAH15PC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDAH15PC309 Details Description
Related parts for L717SDAH15PC309
FILTER SNAP-IN W/CHOKE IEC 1A datasheet.pdf
TRANS RF N-CH FET POWERSO-10RF datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS DUAL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY/CLR 10"L X 7.09"W datasheet.pdf
GDT 145V 30% 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 7.87M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
UMY5-2424 SAFETY MAT datasheet.pdf
RES 330 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf