Amphenol Commercial Products L717SDAH15POL2RM8G
L717SDAH15POL2RM8G picture photo
Mfg. Part Number
L717SDAH15POL2RM8G
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717SDAH15POL2RM8G.pdf
Availability of L717SDAH15POL2RM8G
QUANTITY
L717SDAH15POL2RM8G Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDAH15POL2RM8G
Internal Part NumberEIS-L717SDAH15POL2RM8G
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40); Mating Side; Female Screwlock (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDAH15POL2RM8G
Related LinksL717SDAH1, L717SDAH15POL2RM8G Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDAH15POL2RM8G Details Description
Related parts for L717SDAH15POL2RM8G
RES SMD 487 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 487K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SSOP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 104MHZ 8SOIC datasheet.pdf