Amphenol Commercial Products L717SDB25PA4CH4FA610
L717SDB25PA4CH4FA610 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDB25PA4CH4FA610
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717SDB25PA4CH4FA610.pdf
Availability of L717SDB25PA4CH4FA610
QUANTITY
L717SDB25PA4CH4FA610 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDB25PA4CH4FA610
Internal Part NumberEIS-L717SDB25PA4CH4FA610
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDB25PA4CH4FA610
Related LinksL717SDB25P, L717SDB25PA4CH4FA610 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDB25PA4CH4FA610 Details Description
Related parts for L717SDB25PA4CH4FA610
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO46-3 datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP datasheet.pdf
CABLE MMCX PLUG-PLUG RG-316 18" datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-DIP datasheet.pdf
R/A BOARD IN TERMINAL datasheet.pdf
CUT OFF BLADE datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 12A SPDT datasheet.pdf
CONN MALE M12 datasheet.pdf
CELLULAR ROUTER US VERIZON WR44 datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
OSC XO 70.656MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf