Amphenol Commercial Products L717SDB25PA4CH4RC309
L717SDB25PA4CH4RC309 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDB25PA4CH4RC309
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L717SDB25PA4CH4RC309.pdf
Availability of L717SDB25PA4CH4RC309
QUANTITY
L717SDB25PA4CH4RC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDB25PA4CH4RC309
Internal Part NumberEIS-L717SDB25PA4CH4RC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDB25PA4CH4RC309
Related LinksL717SDB25P, L717SDB25PA4CH4RC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDB25PA4CH4RC309 Details Description
Related parts for L717SDB25PA4CH4RC309
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
RES SMD 267K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf
BELT/POCKET CLIP HANDHELD GRAY datasheet.pdf
MIC MEMS ANALOG OMNI -22, -42DB datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
IC REG PWM CONV AC/DC 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf