Amphenol Commercial Products L717SDBH25P1AMNR106RM6
L717SDBH25P1AMNR106RM6 picture photo
Mfg. Part Number
L717SDBH25P1AMNR106RM6
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup
Datasheet Download
L717SDBH25P1AMNR106RM6.pdf
Availability of L717SDBH25P1AMNR106RM6
QUANTITY
L717SDBH25P1AMNR106RM6 Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDBH25P1AMNR106RM6
Internal Part NumberEIS-L717SDBH25P1AMNR106RM6
Industrial Solutions
Standard Package2,000
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder Cup
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDBH25P1AMNR106RM6
Related LinksL717SDBH25P, L717SDBH25P1AMNR106RM6 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDBH25P1AMNR106RM6 Details Description
Related parts for L717SDBH25P1AMNR106RM6
CONN HEADER 30POS .050 VERT SMD datasheet.pdf
IC SYNC FIFO MEM 4KX9 32-TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
BOARD DEMO 16BIT MSPS LTC2205 datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 7SKT CRIMP datasheet.pdf
CONN BNC JACK R/A 75 OHM PCB datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 550MA 870 MOHM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf