Amphenol Commercial Products L717SDBH25POL2G
L717SDBH25POL2G picture photo
Mfg. Part Number
L717SDBH25POL2G
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L717SDBH25POL2G.pdf
Availability of L717SDBH25POL2G
QUANTITY
L717SDBH25POL2G Order Process
Ship out your order
Specifications of L717SDBH25POL2G
Internal Part NumberEIS-L717SDBH25POL2G
Industrial Solutions
Standard Package100
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L717SDBH25POL2G
Related LinksL717SDB, L717SDBH25POL2G Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L717SDBH25POL2G Details Description
Related parts for L717SDBH25POL2G
BOX ABS GRAY 8.47"L X 5.12"W datasheet.pdf
PREMO-FLEX 0.50 JMPR LGT 203 datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
RES SMD 86.6KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 120MA 3.5 OHM SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
SCR PHASE CTRL 400V 200A TO-93 datasheet.pdf
CAP FILM 65UF 5% 500VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.43UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf