Amphenol Commercial Products L777HDA26PVFM
L777HDA26PVFM picture photo
Mfg. Part Number
L777HDA26PVFM
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L777HDA26PVFM.pdf
Availability of L777HDA26PVFM
QUANTITY
L777HDA26PVFM Order Process
Ship out your order
Specifications of L777HDA26PVFM
Internal Part NumberEIS-L777HDA26PVFM
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (M3)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777HDA26PVFM
Related LinksL777HD, L777HDA26PVFM Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777HDA26PVFM Details Description
Related parts for L777HDA26PVFM
CAP CER 1000PF 50V SL/GP RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 19POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
PHOTO ELECTRIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf