Amphenol Commercial Products L777HDAG26P
L777HDAG26P picture photo
Mfg. Part Number
L777HDAG26P
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L777HDAG26P.pdf
Availability of L777HDAG26P
QUANTITY
L777HDAG26P Order Process
Ship out your order
Specifications of L777HDAG26P
Internal Part NumberEIS-L777HDAG26P
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777HDAG26P
Related LinksL777H, L777HDAG26P Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777HDAG26P Details Description
Related parts for L777HDAG26P
JUMPER-H1502TR/A3048B/H1500TR 2" datasheet.pdf
MODEM RF 900MHZ RS232/485 W/ACC datasheet.pdf
CORD STR W/LED 2A FUSE W/CLIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
MODULE I.MX51 2GB FLASH 25PK datasheet.pdf
SW DOOR SPDT 0.1A MOM SHORT 125V datasheet.pdf