Amphenol Commercial Products L777HDD78PVF
L777HDD78PVF picture photo
Mfg. Part Number
L777HDD78PVF
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 78 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L777HDD78PVF.pdf
Availability of L777HDD78PVF
QUANTITY
L777HDD78PVF Order Process
Ship out your order
Specifications of L777HDD78PVF
Internal Part NumberEIS-L777HDD78PVF
Industrial Solutions
Standard Package500
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions78
Number of Rows4
Shell Size, Connector Layout5 (DD, D) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock (4-40)
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777HDD78PVF
Related LinksL777HD, L777HDD78PVF Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777HDD78PVF Details Description
Related parts for L777HDD78PVF
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 36A D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 47A TO-3P datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC EMI FILTER 1LINE SOT-883 datasheet.pdf
DYN D1000 REC CONT L AU FORM datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.6V 0.2A 4X2SON datasheet.pdf