Amphenol Commercial Products L777SDAH15POL2RM5
L777SDAH15POL2RM5 picture photo
Mfg. Part Number
L777SDAH15POL2RM5
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L777SDAH15POL2RM5.pdf
Availability of L777SDAH15POL2RM5
QUANTITY
L777SDAH15POL2RM5 Order Process
Ship out your order
Specifications of L777SDAH15POL2RM5
Internal Part NumberEIS-L777SDAH15POL2RM5
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777SDAH15POL2RM5
Related LinksL777SDAH, L777SDAH15POL2RM5 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777SDAH15POL2RM5 Details Description
Related parts for L777SDAH15POL2RM5
DIODE ZENER 10V 1W DO41 datasheet.pdf
CONN RECT TONGUE 22-16AWG #8 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/ADJ 0.5A 8UMAX datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 0.1A TO-126 datasheet.pdf
OSC XO 32.768KHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 5W T18 datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 2X2.5 datasheet.pdf
SR BTS PCINSL 12 ASY datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf