Amphenol Commercial Products L777SDBG25POL2RM5G
L777SDBG25POL2RM5G picture photo
Mfg. Part Number
L777SDBG25POL2RM5G
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L777SDBG25POL2RM5G.pdf
Availability of L777SDBG25POL2RM5G
QUANTITY
L777SDBG25POL2RM5G Order Process
Ship out your order
Specifications of L777SDBG25POL2RM5G
Internal Part NumberEIS-L777SDBG25POL2RM5G
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (M3)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Grounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777SDBG25POL2RM5G
Related LinksL777SDBG2, L777SDBG25POL2RM5G Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777SDBG25POL2RM5G Details Description
Related parts for L777SDBG25POL2RM5G
AC/DC CONVERTER 12V 140W datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .067".084"L datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
IC ECONOSCILLATOR SS 8-USOP datasheet.pdf
SCR 1.5A 400V SOT-223 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 05VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2MH 220MA 9.71 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 12pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK 16A 300V 14-24AWG datasheet.pdf
Connector Socket 6 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf