Amphenol Commercial Products L777SDDG50POL2G
L777SDDG50POL2G picture photo
Mfg. Part Number
L777SDDG50POL2G
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L777SDDG50POL2G.pdf
Availability of L777SDDG50POL2G
QUANTITY
L777SDDG50POL2G Order Process
Ship out your order
Specifications of L777SDDG50POL2G
Internal Part NumberEIS-L777SDDG50POL2G
TerminationSolder
FeaturesGrounding Indents
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L777SDDG50POL2G
Related LinksL777SDD, L777SDDG50POL2G Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L777SDDG50POL2G Details Description
Related parts for L777SDDG50POL2G
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8SOIC datasheet.pdf