Amphenol Commercial Products L77DAG15SAJ4VF2
L77DAG15SAJ4VF2 picture photo
Mfg. Part Number
L77DAG15SAJ4VF2
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DAG15SAJ4VF2.pdf
Availability of L77DAG15SAJ4VF2
QUANTITY
L77DAG15SAJ4VF2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DAG15SAJ4VF2
Internal Part NumberEIS-L77DAG15SAJ4VF2
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (M3); Mating Side; Female Screwlock (M3)
TerminationSolder
FeaturesMounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DAG15SAJ4VF2
Related LinksL77DAG1, L77DAG15SAJ4VF2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DAG15SAJ4VF2 Details Description
Related parts for L77DAG15SAJ4VF2
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
64-PIN TEST CLIP ALLOY DIP .90" datasheet.pdf
IC COMPARATOR GP LV TINY SC70-5 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 74POS R/A datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR SI4700 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPST-NO PIN datasheet.pdf