Amphenol Commercial Products L77DAH15S1AMRRM6
L77DAH15S1AMRRM6 picture photo
Mfg. Part Number
L77DAH15S1AMRRM6
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DAH15S1AMRRM6.pdf
Availability of L77DAH15S1AMRRM6
QUANTITY
L77DAH15S1AMRRM6 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DAH15S1AMRRM6
Internal Part NumberEIS-L77DAH15S1AMRRM6
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DAH15S1AMRRM6
Related LinksL77DAH15, L77DAH15S1AMRRM6 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DAH15S1AMRRM6 Details Description
Related parts for L77DAH15S1AMRRM6
RES 560 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 20W datasheet.pdf
FUSE 1-1/4A 250VAC FAST GBB CERM datasheet.pdf
KNIFE DISCONNECT,PIDG 12-10 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2NH 400MA 200 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER QD NON-INV 14SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 28POS PIN datasheet.pdf
RES 56 OHM 5.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC PWM AC/DC CONVERTER 8DIP datasheet.pdf
FUSE 60A 700V FAST datasheet.pdf