Amphenol Commercial Products L77DAH15SAJ4
L77DAH15SAJ4 picture photo
Mfg. Part Number
L77DAH15SAJ4
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DAH15SAJ4.pdf
Availability of L77DAH15SAJ4
QUANTITY
L77DAH15SAJ4 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DAH15SAJ4
Internal Part NumberEIS-L77DAH15SAJ4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCommunication Solutions
Industrial Solutions
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
SeriesD
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness8µin (0.20µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
Housing MaterialThermoplastic, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DAH15SAJ4
Related LinksL77DAH, L77DAH15SAJ4 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DAH15SAJ4 Details Description
Related parts for L77DAH15SAJ4
RES SMD 3.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 649 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 12' datasheet.pdf
Connector Receptacle 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 146VC SMC datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf