Amphenol Commercial Products L77DAH15SOL2
L77DAH15SOL2 picture photo
Mfg. Part Number
L77DAH15SOL2
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DAH15SOL2.pdf
Availability of L77DAH15SOL2
QUANTITY
L77DAH15SOL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DAH15SOL2
Internal Part NumberEIS-L77DAH15SOL2
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DAH15SOL2
Related LinksL77DAH, L77DAH15SOL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DAH15SOL2 Details Description
Related parts for L77DAH15SOL2
Connector Receptacle 11 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 3A PW-MOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR CS4392 datasheet.pdf
CABLE ANTENNA FOR HAM12 1.9M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf