Amphenol Commercial Products L77DB25SST1
L77DB25SST1 picture photo
Mfg. Part Number
L77DB25SST1
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L77DB25SST1.pdf
Availability of L77DB25SST1
QUANTITY
L77DB25SST1 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DB25SST1
Internal Part NumberEIS-L77DB25SST1
FamilyD-Sub Connectors
SeriesD-ST
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions9
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesAssembly Kit
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DB25SST1
Related LinksL77DB, L77DB25SST1 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DB25SST1 Details Description
Related parts for L77DB25SST1
RES SMD 113KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V X7R 0805 datasheet.pdf
RES 252 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 290MA 560 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf