Amphenol Commercial Products L77DC37SAM4B
L77DC37SAM4B picture photo
Mfg. Part Number
L77DC37SAM4B
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77DC37SAM4B.pdf
Availability of L77DC37SAM4B
QUANTITY
L77DC37SAM4B Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DC37SAM4B
Internal Part NumberEIS-L77DC37SAM4B
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesMounting Brackets
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DC37SAM4B
Related LinksL77DC3, L77DC37SAM4B Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DC37SAM4B Details Description
Related parts for L77DC37SAM4B
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 100 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 36A TO-220AB datasheet.pdf
CONN SPD SPR 14-16 AWG #8 .182 datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 2% 16VDC 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 5W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 66POS WALL MNT SKT datasheet.pdf