Amphenol Commercial Products L77DCF37SOL2
L77DCF37SOL2 picture photo
Mfg. Part Number
L77DCF37SOL2
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DCF37SOL2.pdf
Availability of L77DCF37SOL2
QUANTITY
L77DCF37SOL2 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DCF37SOL2
Internal Part NumberEIS-L77DCF37SOL2
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DCF37SOL2
Related LinksL77DCF, L77DCF37SOL2 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DCF37SOL2 Details Description
Related parts for L77DCF37SOL2
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DUAL R/A PCB datasheet.pdf
EVALUATION BOARD FOR LED7706 datasheet.pdf
RES SMD 8.25 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 0.21 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 47K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
3/4" ELBOW COVER 1" BEND RADIUS datasheet.pdf
RES SMD 3.92K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf