Amphenol Commercial Products L77DD50STA113
L77DD50STA113 picture photo
Mfg. Part Number
L77DD50STA113
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77DD50STA113.pdf
Availability of L77DD50STA113
QUANTITY
L77DD50STA113 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77DD50STA113
Internal Part NumberEIS-L77DD50STA113
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating300V
Current Rating7.5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77DD50STA113
Related LinksL77DD5, L77DD50STA113 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77DD50STA113 Details Description
Related parts for L77DD50STA113
IC REG LDO 2.5V 0.4A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FUSE 600MA 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
RES 560 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 53PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
RES SMD 69K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf