Amphenol Commercial Products L77HDAH26SOL2RM5C309
L77HDAH26SOL2RM5C309 picture photo
Mfg. Part Number
L77HDAH26SOL2RM5C309
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 26 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77HDAH26SOL2RM5C309.pdf
Availability of L77HDAH26SOL2RM5C309
QUANTITY
L77HDAH26SOL2RM5C309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77HDAH26SOL2RM5C309
Internal Part NumberEIS-L77HDAH26SOL2RM5C309
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions26
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77HDAH26SOL2RM5C309
Related LinksL77HDAH26S, L77HDAH26SOL2RM5C309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77HDAH26SOL2RM5C309 Details Description
Related parts for L77HDAH26SOL2RM5C309
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC PLL FREQ SYNTHESIZER 16-TSSOP datasheet.pdf
IC COMPARATOR RRIO SINGLE 6-XSON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 3.24K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X9.5MM XCUT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf