Amphenol Commercial Products L77SDA15SA4CH3RC309
L77SDA15SA4CH3RC309 picture photo
Mfg. Part Number
L77SDA15SA4CH3RC309
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77SDA15SA4CH3RC309.pdf
Availability of L77SDA15SA4CH3RC309
QUANTITY
L77SDA15SA4CH3RC309 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDA15SA4CH3RC309
Internal Part NumberEIS-L77SDA15SA4CH3RC309
Industrial Solutions
Standard Package500
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (M3)
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDA15SA4CH3RC309
Related LinksL77SDA15S, L77SDA15SA4CH3RC309 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDA15SA4CH3RC309 Details Description
Related parts for L77SDA15SA4CH3RC309
AC/DC CONVERTER 12V 42A 500W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS CBL MNT SCKT datasheet.pdf
LED LITTLE STAR WHITE 4SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 80QFP datasheet.pdf
AM63181HT7 HANDTOOL/87031 6POS datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
GK,NICU,NRSG,PU,V0,REC datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V 2214 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf