Amphenol Commercial Products L77SDA15SA4CH4R
L77SDA15SA4CH4R picture photo
Mfg. Part Number
L77SDA15SA4CH4R
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder
Datasheet Download
L77SDA15SA4CH4R.pdf
Availability of L77SDA15SA4CH4R
QUANTITY
L77SDA15SA4CH4R Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDA15SA4CH4R
Internal Part NumberEIS-L77SDA15SA4CH4R
Industrial Solutions
Standard Package100
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
Flange FeatureBoard Side (4-40)
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDA15SA4CH4R
Related LinksL77SDA1, L77SDA15SA4CH4R Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDA15SA4CH4R Details Description
Related parts for L77SDA15SA4CH4R
RES SMD 34.8 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES MO 2W 10K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 3.5MM datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER ROTARY datasheet.pdf
36 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 7.5KV 290MA AXIAL datasheet.pdf
TV 43C 23#20 20#16 PIN RECP datasheet.pdf
3300UF 40V 22X30MM 85C 5000H datasheet.pdf