Amphenol Commercial Products L77SDAH15S1AMNR106RM6
L77SDAH15S1AMNR106RM6 picture photo
Mfg. Part Number
L77SDAH15S1AMNR106RM6
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Free Hanging (In-Line) Solder
Datasheet Download
L77SDAH15S1AMNR106RM6.pdf
Availability of L77SDAH15S1AMNR106RM6
QUANTITY
L77SDAH15S1AMNR106RM6 Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDAH15S1AMNR106RM6
Internal Part NumberEIS-L77SDAH15S1AMNR106RM6
Industrial Solutions
Standard Package1,000
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions15
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout2 (DA, A)
Contact TypeSignal
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Flange FeatureBoard Side (4-40)
TerminationSolder
FeaturesBoard Lock, Mounting Bracket
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDAH15S1AMNR106RM6
Related LinksL77SDAH15S, L77SDAH15S1AMNR106RM6 Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDAH15S1AMNR106RM6 Details Description
Related parts for L77SDAH15S1AMNR106RM6
CONN RECEPT .8MM 68POS SMD datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH 2X2 16-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 15M OHM 20% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 365K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 71.5 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 24V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf