Amphenol Commercial Products L77SDB25SOL2G
L77SDB25SOL2G picture photo
Mfg. Part Number
L77SDB25SOL2G
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
L77SDB25SOL2G.pdf
Availability of L77SDB25SOL2G
QUANTITY
L77SDB25SOL2G Order Process
Ship out your order
Specifications of L77SDB25SOL2G
Internal Part NumberEIS-L77SDB25SOL2G
Industrial Solutions
Standard Package100
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
Features-
Shell Material, FinishSteel, Tin Plated
Contact FinishGold
Contact Finish ThicknessFlash
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Voltage Rating250V
Current Rating5A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L77SDB25SOL2G
Related LinksL77SDB, L77SDB25SOL2G Datasheet, Amphenol Commercial Products Distributor
L77SDB25SOL2G Details Description
Related parts for L77SDB25SOL2G
DIODE ZENER 16V 1.5W SC73 datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PINS datasheet.pdf
15P MTA156 CONN ASSY 26AWG LF datasheet.pdf
CUT & POLISH DISC 4X1/2" A MED datasheet.pdf
HD SMT SHRD datasheet.pdf
CONN FPC TOP 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
ATP-201 DIE SET datasheet.pdf
CAP FILM 1.2UF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf