ST L78M24ABDT-TR
L78M24ABDT-TR picture photo
Mfg. Part Number
L78M24ABDT-TR
Brief Description
IC REG LDO 24V 0.5A DPAK
Datasheet Download
L78M24ABDT-TR.pdf
Availability of L78M24ABDT-TR
QUANTITY
L78M24ABDT-TR Order Process
Ship out your order
Specifications of L78M24ABDT-TR
Internal Part NumberEIS-L78M24ABDT-TR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsL78M24AB View All Specifications
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Regulator TopologyPositive Fixed
Voltage - Output24V
Current - Output500mA
Voltage - Dropout (Typical)2V @ 350mA
Number of Regulators1
Voltage - InputUp to 40V
Current - Limit (Min)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Supplier Device PackageD-Pak
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)L78M24ABDT-TR
Related LinksL78M24, L78M24ABDT-TR Datasheet, ST Distributor
L78M24ABDT-TR Details Description
Related parts for L78M24ABDT-TR
DIODE ZENER 47V 5W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS STACKNG 15GOLD datasheet.pdf
POWER MOD IGBT3 FULL BRIDGE SP3 datasheet.pdf
CONN N PLUG STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
CONN RING TONG NON-INSUL 10PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT PNL MNT 22POS PIN datasheet.pdf