Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions LA-024-12-02-00-00
LA-024-12-02-00-00 picture photo
Mfg. Part Number
LA-024-12-02-00-00
Manufacturer
Product Category
Thermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
Brief Description
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 2.4A
Datasheet Download
LA-024-12-02-00-00.pdf
Availability of LA-024-12-02-00-00
QUANTITY
LA-024-12-02-00-00 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA-024-12-02-00-00
Internal Part NumberEIS-LA-024-12-02-00-00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermoelectric Assemblies
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Thermoelectric, Peltier Assemblies
SeriesLiquid
Heat Transfer TypeLiquid to Air
Power - Cooling24W
Current2.4A
Voltage12V
Fan LocationWarm Side
Power - Input29W
Operating Temperature-10°C ~ 48°C
Weight0.001 KG
Dimensions - Overall80mm L x 60mm W x 81mm H
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA-024-12-02-00-00
LA-024-12-02-00-00 Details Description
Related parts for LA-024-12-02-00-00
IC FILTR 8TH ORDR LOWPASS 16SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 2A 6V datasheet.pdf
CONN HEADER R/A .100 50POS GOLD datasheet.pdf
RES SMD 2.7K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS DUAL 2.54MM AU datasheet.pdf
CAP ALUM 15000UF 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 0.05 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP POLYMER 1200UF 20% 2.5V T/H datasheet.pdf