Littelfuse LA070URD30LI0315
LA070URD30LI0315 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD30LI0315
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 315A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD30LI0315.pdf
Availability of LA070URD30LI0315
QUANTITY
LA070URD30LI0315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD30LI0315
Internal Part NumberEIS-LA070URD30LI0315
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current315A
Package / CaseRectangular, Blade
Size / Dimension5.850" L x 1.575" W x 1.575" H (148.60mm x 40.00mm x 40.00mm)
Operating Temperature-
Melting I²t12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD30LI0315
Related LinksLA070URD, LA070URD30LI0315 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD30LI0315 Details Description
Related parts for LA070URD30LI0315
BOX PLASTIC GRAY 8.1"L X 4.1"W datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 50K OHM 5% DO-35 datasheet.pdf
CONN HEADR LOPRO 25POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES 402K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.402 OHM 1% 20W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 400V 40A DO5 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 50MA 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 3W DO216AA datasheet.pdf
TWEEZER POINTED VERY FINE 4.50" datasheet.pdf