Littelfuse LA070URD30TTI0315
LA070URD30TTI0315 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD30TTI0315
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 315A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD30TTI0315.pdf
Availability of LA070URD30TTI0315
QUANTITY
LA070URD30TTI0315 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD30TTI0315
Internal Part NumberEIS-LA070URD30TTI0315
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current315A
Package / CaseRectangular
Size / Dimension1.992" L x 1.575" W x 1.874" H (50.60mm x 40.00mm x 46.70mm)
Operating Temperature-
Melting I²t12
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD30TTI0315
Related LinksLA070URD, LA070URD30TTI0315 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD30TTI0315 Details Description
Related parts for LA070URD30TTI0315
IC SRAM 256KBIT 70NS 28TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 2.569K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 10V 1A SOT223 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
CAP CER 7600PF 18KV SCREW datasheet.pdf