Littelfuse LA070URD33TTI1100
LA070URD33TTI1100 picture photo
Mfg. Part Number
LA070URD33TTI1100
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 1100A 700VAC
Datasheet Download
LA070URD33TTI1100.pdf
Availability of LA070URD33TTI1100
QUANTITY
LA070URD33TTI1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA070URD33TTI1100
Internal Part NumberEIS-LA070URD33TTI1100
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated700VAC
Current1.1kA
Package / CaseRectangular
Size / Dimension1.992" L x 2.933" W x 3.197" H (50.60mm x 74.50mm x 81.20mm)
Operating Temperature-
Melting I²t240
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA070URD33TTI1100
Related LinksLA070URD, LA070URD33TTI1100 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA070URD33TTI1100 Details Description
Related parts for LA070URD33TTI1100
OPT FIBER SPLICE PROTECTOR 2.4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
POWER STRIP 17" 10A 230VAC 8OUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 344 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
581-5Q7F-6 PAIR ORTHOGONAL datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
TV 46C MIXED SKT PLUG datasheet.pdf
Virtex⑩-E 1.8 V FPGA Field Programmable Gate Arrays IC datasheet.pdf