Littelfuse LA130URD71TTI0250
LA130URD71TTI0250 picture photo
Mfg. Part Number
LA130URD71TTI0250
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 250A 1300VAC
Datasheet Download
LA130URD71TTI0250.pdf
Availability of LA130URD71TTI0250
QUANTITY
LA130URD71TTI0250 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA130URD71TTI0250
Internal Part NumberEIS-LA130URD71TTI0250
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLA
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated1300VAC (1.3kV)
Current250A
Package / CaseRectangular
Size / Dimension2.913" L x 2.008" W x 2.206" H (74.00mm x 51.00mm x 56.03mm)
Operating Temperature-
Melting I²t8.9
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA130URD71TTI0250
Related LinksLA130URD, LA130URD71TTI0250 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA130URD71TTI0250 Details Description
Related parts for LA130URD71TTI0250
IC AUDIO CLOCK 20-SSOP datasheet.pdf
IC DELAY LINE 5TAP 100NS 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 100KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 1800PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 37 Position 0.070" (1.78mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.043UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf