Littelfuse LA15QS1200128
LA15QS1200128 picture photo
Mfg. Part Number
LA15QS1200128
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 1200A 150VAC
Datasheet Download
LA15QS1200128.pdf
Availability of LA15QS1200128
QUANTITY
LA15QS1200128 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA15QS1200128
Internal Part NumberEIS-LA15QS1200128
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated150VAC, 150VDC
Current1.2kA
Package / CaseHockey Puck
Size / Dimension2.000" Dia x 1.886" L (50.80mm x 47.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA15QS1200128
Related LinksLA15QS, LA15QS1200128 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA15QS1200128 Details Description
Related parts for LA15QS1200128
FUSE GLASS 1.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 150V 0606 datasheet.pdf
AUD SIG DEVICE 10-48VAC/DC PANEL datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 7.87"L X 3.23"W datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 10POS 5ROW GOLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
FK-MCP 1 5/19-ST-3 5-LR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf