Littelfuse LA15QS152
LA15QS152 picture photo
Mfg. Part Number
LA15QS152
Brief Description
FUSE SEMICONDUCTOR 15A 150VAC
Datasheet Download
LA15QS152.pdf
Availability of LA15QS152
QUANTITY
LA15QS152 Order Process
Ship out your order
Specifications of LA15QS152
Internal Part NumberEIS-LA15QS152
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLA15QS
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated150VAC, 150VDC
Current15A
Package / Case5AG, 10mm x 38.1mm
Size / Dimension0.409" Dia x 1.500" L (10.40mm x 38.10mm)
Mounting TypeHolder
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LA15QS152
Related LinksLA15, LA15QS152 Datasheet, Littelfuse Distributor
LA15QS152 Details Description
Related parts for LA15QS152
IC FPGA 556 I/O 900FBGA datasheet.pdf
IDC CABLE - ASR10H/AE10G/X datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 2.5MM 6.69" datasheet.pdf
IC DSP 144-BGA datasheet.pdf
RES NETWORK 4 RES MULT OHM 8VDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU LOW-TYPE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 27 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
SMP STRT PLUG-PLUG TFLEX 405 CBL datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 250MW SOD323 datasheet.pdf